Ana Sayfa Anasayfa Haberleri Email Pazarlama İçin Stratejiler Oluşturun...

Anasayfa Haberleri > Email Pazarlama İçin Stratejiler Oluşturun...

Arkadaşıma gönder

Beğen / Favorilere Ekle


Email pazarlama artık günümüzde daha da önem kazanan dijital pazarlama kollarından biridir. Neden diye soracak olursanız bir toplu email gönderimi yaptığınızda hangi linkinize kim tıklamış, hangi içerikleriniz daha fazla ilgi görmüş gibi veriler sayesinde ürün ve hizmet stratejilerinizi belirleyebilir ve kişisel ilgi dataları edinebilirsiniz.

Bu aşamada email gönderimi yapacağınız email datasının ilgili kullanıcılardan olması oldukça mühim bir husustur. Çünkü bu kişiler sizle daha önce bir bağlantı kurmuş olabilir ve satın alma işlemi gerçekleştirme olasılıkları yüksek kişilerdir. Tabii bu süreçte kullanıcınızın alışkanlıklarını da iyi takip etmeniz gerekir. Örneğin; Bir anne 3 aylık bebeğine aradığı bez ürünü için 2-3 ay sonra gönderim yapmak sadece zaman ve emek kaybı olacaktır. 

Email gönderimi sürecinde yeni müşteriler kazanmakta hedeflerinizden biri olmalıdır. Bu süreçte de AcerPro Bilişim Çözümleri olarak neler yapabiliriz konusunda detaylı bir stratejik planlama gerçekleştirebiliriz. Stratejik planlar hazırlanırken AcerMail detaylı raporları ise bize yön gösteren ölçümler olacaktır.

Eğer ki bilişim dünyasıyla biraz ilgili veya dijital pazarlama kanallarında satış yapmaya çalışıyorsanız "Gelecek Mobil'de" gibi cümleleri duymuş olmalısınız. İnsanlar artık emaillerinin birçoğunu akıllı telefonlarından kontrol etmekte. Bu nedenle yapacağınız emailling çalışmalarının mobil uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz.

Sadece ürün tanıtımları bir süre sonra tüketici de algının dağılmasına neden olabilir. Bu nedenle fayda sağlayacak emaillingler yapmanız da geri dönüşümlerinizi arttıracaktır. Örneğin: Telefon aksesuarı satan bir e-ticaret sitesi iseniz telefon kılıflarının radyasyonu engelleme oranlarından veya telefonların yaydığı radyasyonlardan bahseden bir emailling gerçekleştirebilirsiniz.

Olmazsa olmazlardan biri ise "Bu e-postayı almak istiyorsanız linkine tıklayınız" metnidir. Bu sayede spam oranlarınızı düşürür, istenmeyen marka olmazsınız.

Yukarıdaki uygulamalardan da anlaşılacağı üzere emailling yapılırken birçok stratejik kilometre taşı bulunmaktadır. Bu noktada AcerPro Bilişim Çözümleri profesyonel ekibi AcerMail hizmeti aracılığıyla sizlere destek olarak dijital faaliyetlerinizdeki etki ve dönüşümleri arttıracaktır.