Ana Sayfa Anasayfa Haberleri Mobile Optimize Edilmiş E-Posta Gönderimi

Anasayfa Haberleri > Mobile Optimize Edilmiş E-Posta Gönderimi

Arkadaşıma gönder

Beğen / Favorilere Ekle


İnternet ve mobil kullanıcı sayısının her geçen gün artması şirketlerin pazarlama stratejilerinde dijital ortama verdikleri önemi arttırıyor. Dolayısıyla e-posta pazarlaması da bu pazarlama stratejilerinden biri olarak öne çıkıyor. Uzun süredir yapılıyor olmasına rağmen, markaların kimi zaman bu pazarlama yönteminde gözden kaçırdıkları noktalar olabiliyor. Dolayısıyla  tıklama oranlarını arttırabilmek, marka sadakatini sürdürebilmek için mobile optimize edilmiş e-posta gönderimlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar önem kazanıyor.


 E-Postanıza Yerleştirdiğiniz Bağlantıları Görünür Alanlara Yerleştirin
Dokunmatik ve küçük ekranlı mobil cihazlarda bağlantıların kolayca tıklanabilmesini sağlamak, e-postanıza yerleştirdiğiniz bağlantıları görünür alanlara yerleştirmeniz ile sağlanır. Bu sayede daha hızlı geri dönüşüm alabilirsiniz.

İçeriklerinizi; Sade, Basit, Anlaşılır, Responsive Tasarım Eşliğinde Hazırlayın
İçeriğinizin olabildiğince sade, basit, anlaşılabilir olmasına özen gösterin. Mobile uyumlu şablonlar kullanın.

Hedefe Yönelik ve Kişiselleştirilmiş Teklifler İçeren E-Postalar Hazırlayın
Mobil kullanıcıları hareket halinde olduğundan dikkatlerinin dağılma ihtimali oldukça yüksektir. Bu yüzden aksiyona çağıran cümleleri kullanın.

Zamanlamayı İyi Belirleyin
Bir gönderim stratejisi belirleyin. Hedef kitlenizin en uygun ve aktif oldukları zamanı çeşitli analiz araçlarıyla tespit edin.

Farklı E-posta Şablonlarını Test Edin
E-postanızı göndermeden sıkı bir test sürecinden geçirip, link ve görsellerde sorun olup olmadığını kontrol edin. Farklı e-posta şablonları hazırlayarak, en iyi sonuç getiren e-posta şablonunu oluşturabilirsiniz. Farklı grupların, farklı ilgi alanları olacaktır ve hangi gruba ne tür bir posta göndermeniz gerektiğini yaptığınız testler ile ölçümleyebilirsiniz.